Left img 01

Dobra zprava

tl_files/nadpisy/nadpis-postrehy. jpg

DOBRÁ ZPRÁVA                                                                                                           Září 2009

Denně nás zastihne několik zpráv.Některé jsou zlé, další horší a potom jsou zprávy radostné, ba šťastné.Musím přiznat, že mě se poštěstilo – dostat tu šťastnou zprávu a to ze země na konci světa – z Japonska. Moji dva galeristi mi oznámili, že v lednu 2010 mi uspořádají  výstavu v Tokiu a že 12.ledna mi letí letadlo. Naposledy jsem byla v Japonsku před deseti lety.Přepadla mě vzrušující radost a nespala jsem do rána.

Taky mi oznámili, že budou potřebovat asi padesát obrazů a  asi polovinu si už vybrali z mých stránek. I tak jsem se dala do malování a od té doby nemám na nic jiného čas.Do Galerie jsem přijala velmi šikovného prodavače Tondu a chodím tam jenom občas a snažím se něco dobrého namalovat.Někdy to jde líp a jindy vůbec…ale to už tak v životě chodí.Ve volných chvílích čtu knížku o M.Monroe – Bohyně a užívám si překrásný konec léta.

Jsem ráda, že letím až v lednu, protože se na tu cestu mohu dlouho těšit.Let letadlem není můj šálek čaje – strašně se bojím a za ten dlouhý let v duchu několikrát ztroskotáme! Ale Japonsko je nádherná země plná sympatických lidiček – některým visí doma můj obraz.Mám Japonce ráda a ráda pro ně maluju.Berou moje obrazy tak jak jsou, nehledají tam svůj dům a odpustí mi, když zapomenu na domě nějaké to okno. Berou mě za umělce.

Rozhodně to bude zajímavý krok do nového roku a o to více, že tam oslavím své šedesátiny.

Uvidím se se svými japonskými sběrateli, někteří kupovali moje obrazy již před třiceti lety!!!

Nejlepší část šťastné zprávy byla také ta, že tam budu tři neděle.

Teď ještě, abych namalovala něco zajímavého.